Zabieg pielęgnacji paznokci zmienionych chorobowo kierowany jest do osób borykających się m.in. z onycholizą, grzybicą oraz paznokciami pourazowymi.

Onycholiza charakteryzuje się oddzieleniem płytki paznokciowej od łożyska, powierzchnia pod tym miejscem zostaje wypełniona powietrzem, co nadaje paznokciom białe lub żółte zabarwienie. Onycholiza może być wrodzona lub nabyta. Zabieg polega na usunięciu części płytki paznokciowej, która oddzieliła się od łożyska.

Grzybica paznokci rozwija się u osób, które mają problemy ogólnoustrojowe, hormonalne lub chorują na cukrzycę oraz u osób po terapii antybiotykowej, sterydowej i chemioterapii. Paznokcie grzybicze powinny być prawidłowo skracane oraz oczyszczane, tak aby pozostała tylko zdrowa płytka. 

Paznokieć pourazowy to taki, który uległ uszkodzeniu mechanicznemu, w wyniku czego został trwale naruszony lub nie rośnie prawidłowo. Wyróżniamy dwa rodzaje paznokci pourazowych: paznokcie po świeżym urazie oraz paznokcie, które uległy urazowi wiele lat temu. Podczas zabiegu specjalista usuwa nieprzylegający fragment paznokcia oraz prawidłowo oczyszcza miejsce po urazie, a także zaleca stosowanie odpowiednich preparatów wspomagających regenerację łożyska.

Pielęgnacja paznokci zmienionych chorobowo 

  1. pl
  2. en
  3. uk
  1. pl
  2. en
  3. uk

Numer telefonu: +48 572 420 432

Podolog we Wrocławiu

Gabinet czynny
Pn. - Pt.: 10:00 - 18:00

Pękające pięty

Paznokcie zmienione chorobowo

Krwiak podpaznokciowy

RODO

Tamponada

Nadpotliwość stóp

Brodawki wirusowe HPV (kurzajki)

Modzele

Rekonstrukcja paznokci

Wrastające paznokcie

Odciski

Hiperkeratozy

Pedicure podologiczny

Opracowanie paznokci
i wałów okołopaznokciowych

Konsultacja podologiczna

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 572 420 432 lub umów się online: